niedziela, 2 września 2012

Dzień fotografii rowerów: Przebieg sesji i ustawienia światła. cz2

ZACZĄŁ SIĘ DZIEŃ SESJI: 

Rano wstałam  o godzinie 4:30. 
Do godziny 5:30  spakowałam jeszcze  do auta 2 TŁA przenośne o szerokości 2,75m,
zjadłam szybkie śniadanie (dobrze zjeść  takie, które szybko Cię nie puści  podczas sesji  i nie będziesz głodnyJ ) i  walnęłam kawkę, by nie usnąć na miejscu (chyba nie podziałała ;p)....

Klient zażyczył sobie sesję zdjęciową we własnej firmie, więc  jedziemy  wpierw do Zielonej Góry , by móc
ustalić ostatnie szczegóły ze Studiem Designerskim BOZON, oraz zabrać ze sobą osobę, która zna się również na standardach rowerowych, a następnie jedziemy do Nowogrodu  Bobrzańskiego,  gdzie znajduje się firma rowerowa COSSACK....

Spóźniliśmy się trochę, ponieważ jak się okazało droga zajęła więcej niż myśleliśmy , że zajmie , ale klient  nie był w złym humorze, więc  uszło nam to bokiem:P

EKIPA:

Po przywitaniu się z całą ekipa:  Szefem firmy, kierownikiem, Panem kierowcą od rowerów, Panami od montażu rowerów oraz sprzedawcą sklepowym (warto poznać imiona Panów i je pamiętać, ponieważ podczas sesji, można baaaardzo potrzebować ich pomocy) zaczęliśmy szukać miejsca na rozłożenie tła.
Dużego wyboru nie mieliśmy: wybraliśmy jedną ze ścian tak, by w sklepie pełnym rowerów do sfotografowania, można było się poniekąd bezpiecznie i sprawnie poruszać.
Tak rozłożyliśmy przenośny zestaw tła na statywach z poprzeczką na wysokość około 3 – 3,5 metra.
Tło wyrównaliśmy na ziemi i przykleiliśmy do podłogi  szeroką taśmą po bokach, ponieważ podłoga była śliska a ciągła wymiana rowerów na tle, mogła by je zniekształcać i giąć.

  
USTAWIENIA OŚWIETLENIA:

Do dyspozycji  miałam 3 swoje lampy błyskowe + blendę (w studio skorzystałabym z większej ilości oświetlenia, by móc idealnie uformować oświetlenie samego roweru jak i tła) więc rozłożyłam je z początku w jednej pozycji: 
Tło było SZARE, więc musiałam trochę je  ‘odciąć’ od rowera przy pomocy światła lampą ‘C’ .
LAMPA ‘C’ 300ws 100% – była postawiona na ziemi na „statywie piesek” (około 30cm od ziemi) ...
skierowana na prawe koło roweru, by  stworzyć KONTRĘ świetlną. Dzięki standardowemu reflektorowi światło nie rozprzestrzeniło się też na tło, więc nie było na nim dodatkowych  świetlnych plam.
LAMPA ‘A’ 500ws 65% To lampa z nakładką softboxa  o rozm. 60x90 cm, postawiona na wysokości  około 1,8 m, skierowana na lewą część roweru – oświetlenie  lewego koła, siodełka oraz ramy roweru.
LAMPA ‘B’ 300ws 100% -  Lampa z nałożoną parasolką srebrną  na wysokości tej samej co LAMPA ‘A’ , skierowana na prawą stronę roweru .
SREBRNA BLENDA: Ustawiona na podłodze pod lekkim kątem, będzie odbijać światło na spód rowera. Dzięki temu  rower będzie równomiernie doświetlony, a i koła oraz szprychy nabierają delikatnego odblasku.

TIP 1: Zaznacz na tle  ołówkiem lub markerem miejsce, w którym  będą ustawiane koła  zmienianych rowerów- dzięki  temu,  na każdym zdjęciu pozycja roweru będzie IDENTYCZNA
TIP 2: W ten sam sposób na podłodze, zaznacz USTAWIONY już w odpowiedniej pozycji statyw! Obrysuj dookoła nóżki statywu, by w razie przesunięcia, móc ustawić go ponownie w tej samej pozycji.

PS:   W NASTĘPNYM POŚCIE dowiesz się  ,  co jest najważniejsze w fotografii rowerów  oraz jakich błędów w ustawieniu samego rowera, NIE MOŻNA popełniać.

+ TIPY dotyczące  samej konserwacji roweru przed sesją (bardzo przydatne!!)
Pokażę Ci też jak przygotować sam rower, oraz na czym zależy najbardziej KLIENTOWI (a to jest najważniejsze) w fotografii rowerów (jego produkcie), tak,  by był zachwycony efektem końcowym.


No i oczywiście dowiesz się, co takiego stało się podczas sesji,  a czego unikać, by nie doprowadzić do  wypadku, jaki wydarzył się nam na planie….


Jeśli JESZCZE nie zapisałeś się na listę, zrób to teraz;)
Otrzymasz informacje o nowych postach i dostęp do rzeczy, które są zarezerwowane TYLKO dla osób na liście:

ZAPISZ MNIE:
Imię:
Adres email:

CZĘŚĆ PIERWSZA POSTU:

Dzień z fotografowania rowerów: Jak się przygotować? cz 1

2 komentarze:

  1. Dziękuję za tak cenne porady! Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy historii ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo proszę!! :)) Cieszę się, że są przydatne:)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...