wtorek, 7 sierpnia 2012

Czy ty też czasem zapominasz o swoich PEREŁKACH?

Zainspirowało mnie do napisania tego posta dzisiejsze wydarzenie:)

Otóż przez to, że zrobiłam już SETKI (dosłownie) sesji zdjęciowych, często zdarza mi się zapomnieć o naprawdę dobrych ujęciach, które kiedyś zrobiłam.  Widzisz... kiedy gonią Cię terminy, bo klient niecierpliwie czeka na zdjęcia, zdarza się tak, że zapisujesz swoje prace a potem już do nich nie wracasz... i to jest błąd!

  A dlaczego? 

Bo może się okazać, że zrobiłeś coś, co jest warte uwagi i pokazania tego światu!
W ten sposób przeglądając swoje stare prace fotograficzne znalazłam TO oto zdjęcie dziewczyny wiszącej w powietrzu:

I szczerze powiem:  byłam zdziwiona;p 
Czasami zapominasz o tym , jak naprawdę dobre rzeczy tworzysz. Z pewnością  może się okazać, że i ty  będąc bardzo krytycznym wobec siebie i swoich prac, zapominasz, jak dobrym jesteś w tym co robisz.

PEWNIE- trzeba być krytycznym , by móc się rozwijać, jednak w momentach, gdy naprawdę z tą krytyką przesadzisz, wróc do swoich starszych prac:

Po pierwsze: może się okazać, że ZDECYDOWANIE POPRAWIŁEŚ SWÓJ WARSZTAT od tamtego czasu

Po drugie: może się okazać, że  gdy już zapędzisz się z mentalnym biczowaniem swoich umiejętności, taki powrót do  swoich "perełek" przypomni Ci , że jesteś na dobrej drodze do bycia jeszcze lepszym w tym, co tworzysz!!

 Co za tym idzie?  Z większą chęcią będziesz tworzył dalej i z CIEKAWOŚCIĄ DZIECKA zaczniesz bawić się na nowo tym, co cię tak zafascynowało  w fotografii / obróbce/ retuszu na samym początku!
Poczujesz tą ekscytację, która zmotywowała Cię  do  podjęcia kroków, dzięki którym twoje prace zaczęły powstawać! A uwierz mi:  ZDOBYCIE SIĘ NA ZORGANIZOWANIE SESJI ZDJĘCIOWEJ bądź PRZEROBIENIE SETKI TUTORIALI o retuszu TO WIELKI WYCZYN!

 Bądź z siebie dumny, bo większość ludzi NIE STAĆ NA SPEŁNIANIE SWOICH MARZEŃ.Jeśli chcesz się nadal doskonalić, wpisz się poniżej. Pomogę Ci;)
Imię:
Adres email:

4 komentarze:

 1. dokładnie, pięknie to opisałaś. ja też jakiś czas temu robiłam porządki w zdjęciach i znalazłam wiele na prawdę fajnych ujęć, chociaż fotografią się tylko bawię ;)
  co do zdjęcia to wspaniałe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale :) Mam nadzieję, że coraz więcej takich perełek znajdować będziesz:) To jak takie właśnie "porządki wiosenne " (mimo, że mamy lato:P)

   Myślę, że niedługo nagram co na temat porządkowania swoich plików na dysku:) BARDZO TO UŁATWIA poruszanie się po swoich pracach:)

   Usuń
 2. Nie wiem czy w poziomie nie wygląda lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wygląda dobrze :) na ścianie zawsze można przewiesić odwrotnie :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...